از دیروز تا امروز

1972
1978
1982
1998
2005
2011
2012
2015
2016
2017
1972

کمپانی کوکین، از سرشناس‌ترین شرکت‌های تولید فیلترهای عکاسی و فیلم‌برداری در جهان محسوب می‌شود.

موسس این کمپانی، عکاس معروف فرانسوی، ژان کوآ، ، در سال 1972 میلادی،اولین فیلترهای عکاسی با جنس CR39 را تولید کرد.این ماده‌ی ارگانیک که در عینک‌سازی استفاده می‌شود ضریب عبور نوری بسیار بالایی دارد و البته در برابر ضربه مقاوم‌تر از شیشه می‌باشد.

هم اکنون تنوع سیستم خلاق کوکین با بیش از 140 نوع فیلتر مختلف، در جهان بی نظیر است. تقریبا هر عکاس یا فیلمبردار می تواند برای بالا بردن سطح کیفی کار خود به طور موثر از فیلترهای خلاق کوکین استفاده کند. امکان ترکیب این فیلترها، دنیایی سرشار از خلاقیت و ابتکار را پیش روی کاربر می گشاید.

1978

در این سال اولین رینگ یونیورسال کوکین در نمایشگاه فوتوکینا معرفی گردید که با استقبال بسیار خوبی مواجه گردید و به زودی در 30 کشور جهان به فروش رسید.

شما به کمک این رینگ می‌توانید نگه‌دارنده‌ی کوکین را روی تمامی لنزها نصب کنید و نیازی به تهیه رینگ‌های مجزا براساس دهانه لنز ندارید.

1982

در این سال با معرفی لنزهای واید جدید کوکین فیلترهای سری P خود با عرض 84 میلی‌متر را معرفی کرد.این سری تا به امروز تولید می‌گردد و از محبوبیت بسیار بالایی با توجه به قیمت مناسبش برخوردار است.

1998
سری X-Pro با اندازه 130میلی‌متر با دیدگاه استفاده برای فیلمبرداران و عکاسانی که با دوربین‌های مدیوم فرمت و لارج فرمت عکاسی می‌کنند تولید گشت.

این سیستم امروزه با کمک رینگ یونیورسال به راه‌حلی بسیار مناسب برای لنزهای اولتراوایدی که به دلیل تحدب عدسی جلویی امکان نصب فیلتر پیچی ندارند تبدیل شده است.

2005
سری Z-Pro برای عکاسان حرفه‌ای تولید گردید.این سیستم با بهره‌مندی از استانداردترین سایز فیلترها با عرض 100میلی‌متر بهترین انتخاب برای فیلمبرداران و عکاسان می‌باشد.

فیلمبردارانی که از مت‌باکس‌های سینمایی استفاده می‌کنند می‌توانند فیلترهای 4اینچی سری Z را بدون نگه‌دارنده استفاده کنند.

نگه‌دارنده‌ی Z با شکاف‌هایی که قابلیت جداشدن دارند امکان استفاده از این سیستم برروی لنزهایی با فاصله‌ی کانونی 16میلی‌متر به بالا را با کمترین وینیت می‌دهند.

2011

کوکین ایران از سال 1390 به عنوان نماینده رسمی کوکین فرانسه در ایران در خدمت جامعه هنر ایران زمین است. ضمانت و اعتبار نمایندگی انحصاری پخش این محصولات در ایران، قیمت مناسب و اطمینان از خرید جنس اصل را برای هنرمندان و علاقمندان عرصه عکسبرداری و فیلمبرداری به ارمغان آورده است.

2012

با آغاز دهه دوم قرن بیست و یکم، روح جدیدی در کالبد این کمپانی دمیده شد و با ارائه فیلترهای سری هارمونی، مجدداً این شرکت جایگاه خود را به عنوان پیشرو در زمینه محصولات متفاوت و تعریف استانداردی جدید برای فیلترهای عکاسی و فیلم‌برداری در جهان مستحکم نمود. فیلترهای هارمونی کوکین، با مشخصات فیزیکی بالا و ظرافت منحصر به فرد، ایده آل برای لنزهای واید و اولترا واید هستند و با طراحی خاص خود ظاهری زیبا و دلفریب را به سیستم لنز – فیلتر می دهند.

2015

جولای سال 2015 میلادی نیز نقطه عطف دیگری در محصولات این کمپانی تلقی می شود. با ارائه فیلترهای سری Nuance، با جنس کریستال و کوتینگ نانو، فیلترهای ND بالای این کمپانی به جامعه عکاسان و فیلمبرداران اضافه شد که می توانند به راحتی با تمامی فیلترهای سری خلاق ترکیب شوند و وسعت دنیای خلاقیت هنری کوکین را بیش از پیش افزایش دهند.

2016
در این سال کوکین غافلگیری عجیبی داشت.محصولی کاملا متفاوت،یک سه پایه!

RIVIERA با ظاهر کلاسیک خود بسیار مورد توجه عکاسان کلاسیک قرار گرفته‌است.این سه‌پایه‌ی آلومینومی از چرم دست‌دوز بهره می‌برد و دسته‌ی چوبی آن توسط صنعت‌کاران فرانسوی پرداخت گردیده‌است.

2017
نسل جدیدی از نگه‌دارنده‌ها به نام EVO و با بدنه‌های آلومینیومی برای پاسخ به نیاز عکاسان متخصص تولید گردید.

این هولدرها امکان نصب فیلتر پلاریزه در قسمت جلویی خود را دارند که سهولت استفاده‌ی همزمان با فیلترهای مربعی دیگر را به ارمغان می‌آورد.