از دیروز تا امروز

1987
2011
2011
2015
1987

کمپانی کوکین، از سرشناس‌ترین شرکت‌های تولید فیلترهای عکاسی و فیلم‌برداری در جهان محسوب می‌شود.

موسس این کمپانی، عکاس معروف فرانسوی، ژان کوآ، ، در سال ۱۹۸۷ میلادی، با ارائه فیلترهای سری خلاق، رویکرد نوینی را پیش روی خلاقیت هنرمندان باز نمود.

هم اکنون تنوع سیستم خلاق کوکین با بیش از 140 نوع فیلتر مختلف، در جهان بی نظیر است. تقریبا هر عکاس یا فیلمبردار می تواند برای بالا بردن سطح کیفی کار خود به طور موثر از فیلترهای خلاق کوکین استفاده کند. امکان ترکیب این فیلترها، دنیایی سرشار از خلاقیت و ابتکار را پیش روی کاربر می گشاید.

2011

با آغاز دهه دوم قرن بیست و یکم، روح جدیدی در کالبد این کمپانی دمیده شد و با ارائه فیلترهای سری هارمونی، مجدداً این شرکت جایگاه خود را به عنوان پیشرو در زمینه محصولات متفاوت و تعریف استانداردی جدید برای فیلترهای عکاسی و فیلم‌برداری در جهان مستحکم نمود. فیلترهای هارمونی کوکین، با مشخصات فیزیکی بالا و ظرافت منحصر به فرد، ایده آل برای لنزهای واید و اولترا واید هستند و با طراحی خاص خود ظاهری زیبا و دلفریب را به سیستم لنز – فیلتر می دهند.

2011

کوکین ایران از سال 1390 به عنوان نماینده رسمی کوکین فرانسه در ایران در خدمت جامعه هنر ایران زمین است. ضمانت و اعتبار نمایندگی انحصاری پخش این محصولات در ایران، قیمت مناسب و اطمینان از خرید جنس اصل را برای هنرمندان و علاقمندان عرصه عکسبرداری و فیلمبرداری به ارمغان آورده است.

2015

جولای سال 2015 میلادی نیز نقطه عطف دیگری در محصولات این کمپانی تلقی می شود. با ارائه فیلترهای سری Nuance، با جنس کریستال و کوتینگ نانو، فیلترهای ND بالای این کمپانی به جامعه عکاسان و فیلمبرداران اضافه شد که می توانند به راحتی با تمامی فیلترهای سری خلاق ترکیب شوند و وسعت دنیای خلاقیت هنری کوکین را بیش از پیش افزایش دهند.