معرفی فیلترها

فیلترهای پیورهارمونی

فیلترهای سری پیورهارمونی کوکین، رکورددار ضخامت اندک و سبکی در جهان هستند. این فیلترها با طراحی و بسته بندی با کیفیت بالا با آخرین تکنولوژی شانزده لایه کوتینگ  Everclear5   روی هر سطح، کاملا ضد آب، روغن، گردو غبار، خاک و مقاوم در برابر خش هستند. ضخامت فوق العاده اندک این فیلترها، خطر تاریکی کنار لبه ها (Viggnet)  که همواره لنزهای واید را تهدید می کند، را کاملا مرتفع ساخته اند.

شیشه های فیلترهای سری پیور هارمونی کوکین نیز از نظر کیفیت اپتیکی در نوع خود مثال زدنی و کم نظیراند. قابلیت عبور نور در طیف مرئی با توجه به نمودار زیر نزدیک به صددرصد، با معنی کمترین اثر جذب نور، است.

pure harmonie

.

فیلترهای هارمونی سبک ترین و ظریف ترین فیلترهای جهان هستند. این فیلترها که هم اکنون در سه نوعUV، ND-variable  و CPL  ساخته می شوند، در راستای بیشترین سازگاری با لنزهای عکاسی و دوربینهای دیجیتال ساخته شده اند. ضخامت اندک و ظرافت این فیلترها علاوه بر کاهش تاریکی کنار لبه ها در لنزهای اولترا واید، کمترین فشار را به سیستم اتوفوکوس لنز و دوربین وارد می کند.

همانگونه که این کمپانی قریب به چهار دهه قبل سیستم فیلترهای خلاق را برای اولین بار به دنیا عرضه نمود، با معرفی فیلترهای هارمونی در سال 2012 میلادی، جایگاه کوکین در تولیدکنندگان سرشناس به عنوان پیشرو در زمینه خلاقیت و تعریف محصولات جدید برای فیلترهای عکاسی و فیلمبرداری مستحکم شده است.

سیستم فیلترهای خلاق

کوکین نخستین طراح فیلترهای ورقه ای (Sheet)  در دنیاست که هم اکنون درسراسر جهان به عنوان برند اصلی تولید این نوع محصولات با تنوعی بی نظیر شناخته می شود. جنس این فیلترها از یک نوع ماده ارگانیک به نام CR-39  است و سبکی و مقاومت در مقابل شکست فیزیکی از مزیت های عمده آن محسوب می گردد. هم اکنون با توجه به استقبال گسترده عکاسان و فیلمبرداران در تمامی سطوح، این فیلترها در چهار سایز مختلف و با تنوعی بیش از یک صد نوع فیلتر در هر سایز عرضه می شوند.

فلسفه طراحی و ساخت این سیستم، سهولت استفاده، سرعت عمل بالا و خلاقیت نامحدود در استفاده ترکیبی از فیلترها توسط عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای است. اصول عملکردی این فیلترها، استفاده از فیلترهای ورقه ای (sheet)  به صورت تکی یا ترکیبی در سیستم قاب و رینگ مطابق شکل زیر است:

creative 2

در کنار مزیت حرفه ای ایجاد فضایی نامحدود برای مانور خلاقیت عکاسان، صرفه جویی قابل ملاحظه در قبال تهیه فیلترهای مختلف پس از خرید یک قاب و رینگ، در این سیستم قابل تعریف است.
یکی از ویژگیهای جدید و منحصر به فرد سیستم فیلترهای خلاق کوکین، امکان نصب فیلتر به پوسته خارجی یا هود لنز به کمک رینگ های یونیورسال است.

فیلترهای نوآنس کوکین

جدیدترین محصول این کمپانی، فیلترهای سری نوآنس (Nuance) است. با توجه به استقبال گسترده از انواع فیلترهای خنثی (ND) در عصر دیجیتال، این کمپانی سرشناس بار دیگر، استاندارد جدیدی از طراحی و ساخت فیلترهای ND را با فیلترهای نوآنس به جهان عرضه کرد.

nouance

به منظور قابلیت عبوردهی بالا و مقابله با ته رنگ صورتی ایجاد شده در فیلترهای قوی تمامی فیلترهای سری نوآنس از شیشه های کریستالی B270 شات ساخته شده اند. تمامی سطوح این فیلترها برای حفظ پارامترهای کیفی تصویر در بالاترین سطح ممکن، با فناوری نانوکوتینگ پوششدهی شده اند.

هم اکنون فیلترهای نوآنس کوکین در سه سایز M(P series)،  L(Z-pro) و XL(X-Pro) ساخته می شوند و می توانند دنیای خلاقانه فیلترهای خلاق کوکین را بیش از پیش کامل کنند.

نوانس